Avalon - kraina doskonałości
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Witaj. Kimkolwiek jesteś, skądkolwiek przybywasz i dokądkolwiek zmierzasz w swej wędrówce - witaj. Zapraszam Cię do swego ogrodu. Daj odpocząć znużonemu drogą ciału. Spróbuj odkryć świat tam za tą bramą, która jest przed Tobą.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Warsztat kowala

Go down 
+7
Belial Aravi
Rashell Galain
Kaá Elrea
Avven
April Daver
Sinikar Lekler
Loara River
11 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorWiadomość
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyWto Maj 18 2010, 07:58

- W porządku, skoro jesteś pewna. Miecz będzie gotowy za dwa dni.
Nie zamierzał się roztkliwiać, wsunął sobie tylko naszyjnik do kieszeni, a zwinięty szkic wsadził za pasek naddartych spodni roboczych.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyWto Maj 18 2010, 08:09

-Tak więc dobrze. Dziękuję zgłoszę się za jakiś czas.-Odwróciła się i ruszyła w stronę drzwi.
Za którymi było już ciemno. " Teraz tylko gdzieś odpocząć i poczekać, aż nastanie dzień"-pomyślała.
-Dobranoc-wymamrotała i wyszła na zewnątrz. Przed budynkiem stała trochę poniszczona ławka. Usiadła na niej i spoglądała w niebo.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyWto Maj 18 2010, 09:00

Oparł się przedramieniem o framugę, odprowadzając ją wzrokiem.
- Dobranoc.
Zachowywała się dość dziwnie, ale nie jego to była sprawa. Odepchnął się od drzwi i wrócił do kuźni. Było późno, więc nadszedł czas by się umyć, uczesać i walnąć w kimono.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 05:55

April wstała, przeciągnęła się:
-Musi gdzieś tutaj być lombard-mruknęła do siebie, i ruszyła uliczkami w jego poszukiwaniu.
Po paru krokach znalazła to czego szukała, weszła do środka podeszła szybko do lady, za którą stał pewien siwy starszy pan.
-Dzień dobry, chciałabym coś sprzedać..-wyjęła z torby drobiazgi. Mężczyzna zaczął się przyglądać to rzeczom to dziewczynie. Po chwili odrzekł.
-Mogę panience dać za to 200 rubli-przyglądał jej się wyczekująco.
-Ja jestem pewna, że da pan więcej-mówiąc to odgarnęła grzywkę i popatrzyła na niego swoimi intensywnie zielonymi oczyma, mężczyzna przyglądał się im w milczeniu i pokiwał głową.
-Ile mam dać?-zapytał jak zahipnotyzowany.
-2000 rubli i ten woreczek-wskazała zadowolona z siebie. Mężczyzna dal jej to czego chciała.
-Dziękuję-wyszła, schowała woreczek do torby a sakiewkę z pieniędzmi do ukrytej kieszonki w sukience. Doszła do ławeczki stojącej przed kuźnią, położyła się na niej i przymknęła powieki.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 06:19

Umyty i przyodziany w jakieś spodnie do spania zbiegł ze schodów, żeby zamknąć na zamki drzwi warsztatu. Przesuwając ciężką zasuwę zauważył na ławce leżącą dziewczynę. Chyba nie zamierzała tu spać...?
Westchnął ciężko, zły sam na siebie.
- April, tak? - odezwał się do niej. Skinął na wejście do warsztatu. - Chodź.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 06:53

April napawała się ciszą, po chwili przerwał ją szczek zamków i głos Graya. Przestraszył ją, prawie spadła z ławki.
-C-co? aaa.. ale powiedziałeś, że miecz będzie za dwa dni. -Popatrzyła na niego wyczekująco.- Posłuchała go i weszła do środka.-Mam już pieniądze, jeżeli o to chodzi.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 09:05

- Powiedziałem, powiedziałem. Ale nie ma przeszkód, żeby zabrać się za niego teraz, prawa?
Zamknął za nią drzwi, kiedy weszli do środka. Zdjął płachtę z kowadła, wyważył w dłoni młotek. Rozpalił ogień.
- Nie masz gdzie spać? Czy tak sobie siedziałaś?
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 09:24

Widziała że jest zmęczony, a bierze się za robotę.
-Eeej nie rób tego miecza teraz, aż tak mi się z nim nie śpieszy, on jest tylko do obrony..-po co ja mu to mówię. Pokiwała głową.
-Jesteś zmęczony, przecież widzę. A co do tego siedzenia na ławce...-urwała-to i nie mam gdzie spać i nie wiem czemu wybrałam to miejsce do spania. Z jakiegoś powodu...a nie ważne. Idź spać, a ja.. -wzruszyła ramionami.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 09:31

Czasem po prostu chciałby być takim standardowym egoistą, albo przynajmniej facetem z twardymi zasadami. Tak naprawdę nie był szczególnie uwrażliwiony na cudzą krzywdę, ale jakoś nie pasowało mu, żeby samotna dziewczyna spędziła noc na ławce.
- Nie jestem zmęczony, tylko chory - powiedział, podrzucił lekko młotek. - A i to jest zbyt mocne słowo. A konkurencja jest spora, muszę walczyć o klientów ^^.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 09:42

-Chory nie chory, nie rób tego miecza po nocach. Spokojnie powiedziałam że chcę abyś Ty go zrobił? Tak. Więc nie pójdę do nikogo innego. Zapewniam Cię.- Mówiła prawdę i miała nadzieję że go przekona żeby sobie odpuścił stukanie młotkiem po nocy ( Very Happy ) Wyciągnęła woreczek ze smoczymi łuskami i rzuciła go w jego stronę.
-Łap. Myślałam, że to coś innego gdy dawał mi to sprzedawca, mnie się na nic nie przyda a Tobie z pewnością się przyda.-ziewnęła przeciągle-przepraszam.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 09:45

Smocze łuski. Wytrzeszczył na nią oczy.
- S-s-sskąd ty... O.O
Jemu z trudem udało się zdobyć cztery.
Jak na zawołanie, grzecznie i bardzo pokornie, odstawił młotek, narzucił płachtę na kowadło. Wrzucił łuski do szuflady.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 09:49

Rozbawiło ją jego zdziwienie. Już dawno nikt jej nie rozśmieszył, a on zrobił to bezwiednie swoim zachowaniem. Posłała mu szeroki uśmiech.
-Chciałeś zapytać skąd je mam ? hmm..-podrapała się po głowie udając zamyślenie- moja słodka tajemnica, a gdzie dziękuję ?-uniosła jedną brew i podparła się pod boki udając oburzenie.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 10:49

Jej zachowanie zbiło go nieco z tropu, ale nie skomentował tego. Wpatrywał się w jej twarz.
- Dziękuję.
Wparty o zasłonięte kowadło, obracał w dłoni kamień runiczny. Miał przez niego pobrudzone na niebiesko palce.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 21:04

Kiedy się jej przyglądał trochę się speszyła. Zerknęła na coś co trzymał w dłoni i czym się bawił.
-A to co?-pokazała skinieniem głowy na przedmiot który przypominał kamień. Zostawiał na jego palcach ładny odcień niebieskiego.
-Sam prowadzisz ten warsztat?-zapytała z zaciekawieniem.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptySro Maj 19 2010, 23:30

Ściągnął lekko brwi utkwiwszy wzrok w jej oczach. Podrzucił lekko minerał, żeby dziewczyna mogła go złapać.
- Kreda z orksydianu. Wyrabia się z niej runy. A warsztat prowadzę sam, tak. Po przyjeździe miałem wybór: zaciągnąć się do gildii najemnych wojowników, albo nauczyć się nadawać wyrabianym broniom i narzędziom finezyjne kształty. Weź pod uwagę, że walka jakoś mi się znudziła, i zgadnij co wybrałem ^^.
Uśmiechnął się kątem warg.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 00:19

Złapała kredę i zaczęła ją oglądać,brudząc sobie przy tym na niebiesko palce.
- Ładny kolor- Poniosła wzrok na Graya napotkała jego spojrzenie, szybko zasłoniła oczy grzywką, zabarwiając sobie włosy i lekko czoło na niebiesko.
-Zgaduję, że wybrałeś finezyjne kształty-odwzajemniła lekko uśmiech. Po czym dodała.
-Ty, a przypadkiem nie szedłeś spać? Ja Ci głowę zawracam....-otaksowała go spojrzeniem-po ubiorze wygląda na to, że tak...-mruknęła bardziej do siebie niż do niego.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 01:28

- Nie, nie szedłem. Przebrałem się i zamierzałem trochę sobie poegzystować przy oknie, zaprojektować pewną zbroję. Zobaczyłem cię, zamykając warsztat.
Skrzyżował ręce pod piersiami.
- Jestem raczej nocnym stworzeniem.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 04:28

-Mhmm.. -nie wiedziała co ma powiedzieć.
-Wiesz, bo jak ja Ci w jakikolwiek sposób przeszkadzam to mogę sobie pójść. Wiem, nie powinnam wybierać sobie tej ławki na nocleg, nie pomyślałam, że mogłoby to ...-"przeszkadzać" dokończyła w myślach.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 05:00

Nie udało mu się powstrzymać parsknięcia śmiechem, choć nie było w tym ani cienia kpiny.
- Dziewczynoo... gdybyś mi przeszkadzała, to bym cię tu nie zapraszał. Wybacz, ale taki ze mnie typ, że jak mi coś nie odpowiada, to po prostu tego nie robię. Żaden ze mnie ofiarny facet. Ale trochę towarzystwa wieczorem nie zaszkodzi, co?
Siadł na krześle i oparł łokcie na kowadle, układając dłonie na barkach. Zastanawiało go, czemu dziewczyna unikała jego spojrzenia.
- Jeżeli nie chcesz tu być, to nie zamierzam cię trzymać.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 05:08

-Nie o to chodzi, że nie chcę. -wzruszyła ramionami.- Tylko nie znam tutaj nikogo, i jak już sam zauważyłeś nie mam się gdzie podziać.- Uśmiechnęła się-no nie zaszkodzi, to prawda.
Usiadła naprzeciwko niego.
-A T-ty?-zapytała niepewnie- nie masz rodziny?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 05:17

Pytanie o rodzinę zupełnie zbiło go z pantałyku. Nie odpowiedział, tylko zastanowił się przez dłuższy moment, jak ubrać to w słowa.
- To nie tak, że nie mam - zaczął cicho. - Załóżmy, że nie dogadywałem się z ojcem.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 05:23

Nie chciała go zmuszać, nie chciał więc nie mówił więcej na ten temat. Wsparła głowę na lewej dłoni, natomiast prawą zaczęła się bawić kredą.
-Dobrze w takim razie... a w tym fachu jesteś samoukiem? -popatrzyła mu w oczy, po czym spuściła wzrok. Nie wiedziała czemu zadaje mu te pytania, zazwyczaj nie interesowało jej czyjeś życie.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 05:36

- Taaaa... wyrabiać broń nauczył mnie pewien rzemieślnik, ale to była prosta i brzydka broń. Całej reszty nauczyłem się sam.
Odpowiadał grzecznie. Skoro krępowała ją cisza, czy coś takiego, to przecież kilka pytań nie stanowiło problemu.
- Krępuje cię, że się tak patrzę?
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 05:51

-C-co? Nie, dlaczego tak myślisz?-po prostu nie chciała, manipulować nim tak jak np. sklepikarzem. Zawsze gdy czegoś chciała wystarczy, że ktoś patrzył jej w oczy i bum. Popatrzyła na niego, teraz już nie spuszczała wzroku, ale też nie próbowała na nim swoich sztuczek, Nie chciała.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 06:17

Wpatrywał się w jej oczy, prawie nie mrugając. Zmarszczył brwi delikatnie.
Cisza ciągnęła się przez długą chwilę.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 06:32

Próbowała nie odwracać wzroku. ''Pięknie...i kto tu by mógł manipulować samym wzrokiem'' pomyślała.
-Czemu tak mi się przyglądasz? Co brudna jestem?-zaczęła się rozglądać za czymś w czym mogłaby się przejrzeć.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 07:14

Wskazał posrebrzany napierśnik, w którym spokojnie mogła się przejrzeć
- Nie, nie jesteś. Tak tylko się patrzyłem.
Wszedł na chwilę na górę i wrócił narzucając na gołe plecy jasną koszulę.
- Jako, że przyjemnie się rozmawia, a noclegu zaproponować nie mogę, zapraszam na kawę. Skusisz się?
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 07:47

Podeszła i przejrzała się.
-Kłamczuch-uśmiechnęła się-jestem cała niebieska od kredy.- Przetarła niebieskie plamki, trochę zostało na włosach, ale co tam.
Obróciła się. ''Jaka ulga, że narzucił na siebie koszulę Very Happy''-pomyślała.
-Czy się skuszę... jasne. Kawa mnie rozbudzi. Czyli, że Cię nie zanudzam?
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 08:37

Zaśmiał się cicho. Całkiem ładnie jej było z tym niebieskawym cieniem, więc nie zakwalifikował go do brudu.
- Gdybyś mnie zanudzała, już by cię tu nie było ^^. Poczekaj chwilę.
Wbiegł po schodach przeskakując po dwa stopnie, a kilka minut później wrócił z dwoma kubkami z kawą. Postawił je na kowadle.
- Wybacz, że tak niegościnnie. To miejsce pracy.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 09:03

Usiadła z powrotem na krześle i czekała aż wróci.
-Szybki jesteś.-pokiwała głową.-Eee tam-machnęła ręką-gościnnie. Gdybyś nie był gościnny to byś nie zaprosił mnie do środka i na dodatek zasadził kopniaka za to, że...-nie wiedziała jak to nazwać więc strzeliła to co pierwsze jej przyszło na myśl- Cię nagabuję.. czy coś w ten deseń-upiła łyk kawy.
- Zastanawia mnie jedno... Jakiej jesteś rasy :> ?-wypaliła.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 09:13

- Jak to się mawia, gościnność gościnności nierówna.
Co innego zaproszenie do swojego mieszkania, a co innego siedzenie pod mieszkaniem, bo w swoich czterech ścianach nie lubi się gości.
Kilka lat temu na takie pytanie zakrztusiłby się kawą. Teraz zachował spokój.
- Nie takiej, którą byś polubiła ^^.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 09:22

Zaśmiała się.
-Co powiesz mi, że jesteś demonem hę? A ja przyszłam do demona, po broń na demona.-przemyślała to co powiedziało i wyszło jej masło maślane Smile
-Nie no, w sumie to chyba już Cię polubiłam. Co częste u mnie nie jest.-Pociągnęła następny większy tym razem, łyk kawy. ''Za dużo mówię''-skarciła siebie w myślach.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 09:41

- Nie jestem demonem. Albo raczej: jestem w połowie.
Dziwna dziewczyna. Nie często słyszał, że ktoś go lubi, a już na pewno nie pierwszego dnia znajomości.
- Miło mi.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 10:01

Chodziło jej o to, że lubi szczerych ludzi. Nie ważne.
-Pół demonem...czyli coś takiego jak ja tyle, że ja na tą drugą stronę. W sensie, że aniołem.
''April Ty już lepiej kawy nie pij, bo masz słowotok''-pomyślała.
I nastała chwila ciszy.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 10:37

- Jesteś pół aniołem? - zdziwił się trochę, ale po dokonaniu krótkiej oceny jej urody, łyknął tylko kawy. - Widać.
Odstawił pusty kubek.
- No to nie wiem... może coś o sobie opowiedz?
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 10:56

-Jeżeli chodzi o ścisłość to nie lubię o sobie mówić.-popatrzyła na niego. Chwilę milczała i spuściła wzrok na kubek po kawie. Opuszkami palców gładziła jago boki.
-Cóż, jak już Ci wspominałam miecz jest mi potrzebny do obrony przed tym demonem, który jak sądzę chce mojej śmierci. Nie umiem posługiwać się taką bronią, ale się nauczę. -uśmiechnęła się blado..- Przez moje istnienie wiele ludzi poniosło śmierć...musiałam się ukrywać, i jakimś cudem trafiłam tutaj... obrazy z przeszłości się zamazują..wiele nie pamiętam ze swojego życia.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Maj 20 2010, 11:01

- Nie musisz mówić, jeśli nie chcesz.
Ale już mówiła. Słuchał uważnie, bez słowa, oparłszy głowę na złożonych rękach. Utkwił wzrok w niebie za oknem.
- W takim razie życzę powodzenia w nauce fechtunku.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Maj 21 2010, 02:29

-Taaak...- przeciągnęła się leniwie. Przyglądała się mu przez chwilę. Miał wbity wzrok gdzieś za oknem.
-To może teraz Ty opowiesz mi coś o sobie?-oparła się na krześle i lekko zaczęła się na nim bujać.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Maj 21 2010, 04:35

Przymrużył powieki.
- Też nie lubię o sobie mówić, ale skoro ty coś o sobie zdradziłaś, to chyba nie powinienem grymasić, co? Wychowałem się na kontynencie, uczyłem się malarstwa, kiedy wybuchła wojna... kilka lat mój kraj był okupowany. Musiałem wziąć udział w kilku powstaniach i nauczyć się wyrabiać broń, żeby jakoś pomóc.
Uniósł jedną powiekę.
- Po wojnie przyjechałem tutaj. Żadna szczególna historia ^^.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Maj 21 2010, 07:19

Wsłuchała się w to co opowiadał. Wojna i powstania.. nie miał łatwego życia, w sumie kto miał.
Przynajmniej nie uciekł przed wojną, tak jak zapewne niejeden w tamtym okresie... ''Tak jakby moja historia była szczególna''-pomyślała. Wstała i podeszła do okna i również zaczęła się przyglądać niebu.
-Na mnie chyba pora, nie możesz pracować gdy tutaj jestem...
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Maj 21 2010, 08:29

- To nie tak. Ale jeśli chcesz iść, to nie będę cię trzymał.
Patrzył na nią spod półprzymkniętych powiek. Pachniała ładnie... ale nie zamierzał się temu poddać.
- Przyjdź po miecz za dwa dni.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Maj 21 2010, 08:51

Odwróciła się i popatrzyła na niego, miał zabawnie rozczochrane włosy co dodawało mu uroku.
Niechętnie chciała stamtąd iść co ją zdziwiło.
-Dobrze. Dziękuję za gościnę, dobrą kawę i... i za rozmowę-obdarowała go ciepłym uśmiechem i wyszła.

[z/t]
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Maj 21 2010, 10:10

Pożegnał się cicho, zabrał kubki i zniknął na górze.

[nmm]
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Maj 28 2010, 07:50

Wrócił. Miecz zamówiony przez April był już prawie gotowy, brakowało jeszcze tylko doszlifowania szczegółów, no i runy magicznej. Jeżeli chciał wyrobić się w terminie, to w tym momencie musiał wrócić do pracy.
Z jakąś bułką w zębach otworzył drzwi warsztatu by pracować na powietrzu, zrzucił koszulę (szkoda było białego ubrania), założył fartuch i zabrał się do roboty.

Na kowadle ułożył miecz, po czym zaczął żłobić w ostrzu małe rowki - zaczątek runy.

-----------
- Skończone - szepnął po jakimś czasie.
Obejrzał uważnie wyszlifowane ostrze, zważył miecz w dłoni. Lekki. Przeciął nim powietrze. Nie stawia oporu. Rzucił nim w drewniany blok, a ten wbił się w niego i zastygł. Ostry i elastyczny. Nad rękojeścią widniał niebieski symbol magicznej runy.
Gray owinął miecz w biały materiał i owinął go brązowy materiał, po czym przewiązał sznurkiem. Umieścił go na półce z innymi gotowymi towarami, i wyszedł.

[z/t]
Powrót do góry Go down
Avven
Małpia złodziejka
Avven


Rasa : Terinei
Skąd : -
Liczba postów : 128

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyCzw Cze 03 2010, 10:14

Avv zapukała do drzwi. Nie była pewna czy mogła sobie tak po prostu wejść. Zapukała jeszcze raz, ale niezbyt głośno. Nie miała siły nawet walić w drzwi. Ziewnęła kilka razy, a potem usiadła pod drzwiami z nadzieja, że kowal jej otworzy albo wróci jeśli nie ma go w swoim warsztacie.
By nie zasnąć, zaczęła sobie nucić nieznaną piosenkę oraz bawić się złotą monetą.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Cze 04 2010, 00:15

Kiedy zbliżała się do budynku i zobaczyła jakąś postać siedzącą pod drzwiami. Kiedy podeszła bliżej zobaczyła,że to dziewczyna. Zbliżyła się do niej i usiadła na ławce. Nieznajoma nuciła jakąś dziwną piosenkę i bawiła się monetą. April nie wiedziała czy się odezwać, lecz po chwili powiedziała:
-Czemu siedzisz na ziemi?-zapytała unosząc brwi ze zdziwienia.
Powrót do góry Go down
Avven
Małpia złodziejka
Avven


Rasa : Terinei
Skąd : -
Liczba postów : 128

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Cze 04 2010, 02:15

Avven uniosła wzrok na nieznajomą. Przestała nucić, a monetę zwinnie schowała do kieszeni.
- Czekam na kowala. - odpowiedziała, uśmiechając się szczerze do dziewczyny. Wstała z ziemi, podchodząc do niej.
- Jestem Avven. - przedstawiła się, wyciągając w jej stronę rękę. "Wreszcie jakąś dziewczynę spotykam na swej drodze..." pomyślała Avv z szerszym uśmiechem.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Cze 04 2010, 05:27

Przyjrzała się dziewczynie. Po czym wstała i uścisnęła jej dłoń.
-Jestem April. Miło mi-zapewne skoro dziewczyna czeka na zewnątrz to Graya gdzieś wywiało.-Może usiądź obok mnie na ławce, bądź co bądź lepsza jest niż siedzenie na ziemi-posłała jej lekki uśmiech.
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Cze 04 2010, 08:24

Wracał właśnie niosąc na barku skrzynię z narzędziami i pogwizdując pod nosem, kiedy dostrzegł dwie piękności jakieś, które najwyraźniej czaiły się na niego, bo czekały pod warsztatem.
- Dzień dobry - przywitał się, jak tylko podszedł bliżej. Spojrzał na April. - A tak, miecz. Skończyłem już, poczekaj chwilę ^^
Otworzył drzwi, zaprosił panie do środka, narzędzia rzucił na bok.
Powrót do góry Go down
April Daver
Uzdrowicielka
April Daver


Rasa : Aasimar
Skąd : Altar
Wiek postaci : 34
Liczba postów : 105
Pełniona funkcja : Zwykły użytkownik

Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 EmptyPią Cze 04 2010, 09:18

Nie doczekała się reakcji dziewczyny, ponieważ nagle pojawił się Gray. Weszła do środka.
-Już? szybki jesteś. Mogę go zobaczyć?- była ciekawa jak wygląda gotowy z runami. ''Jeszcze tylko nauczy się nim władać...''
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Warsztat kowala - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Warsztat kowala   Warsztat kowala - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
Warsztat kowala
Powrót do góry 
Strona 3 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Warsztat 'U Sophii'. - NIEAKTYWNA

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avalon - kraina doskonałości :: Kosz :: Archiwum-
Skocz do: