Avalon - kraina doskonałości
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Witaj. Kimkolwiek jesteś, skądkolwiek przybywasz i dokądkolwiek zmierzasz w swej wędrówce - witaj. Zapraszam Cię do swego ogrodu. Daj odpocząć znużonemu drogą ciału. Spróbuj odkryć świat tam za tą bramą, która jest przed Tobą.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 No dobra, dobra, już pisze ;D

Go down 
+2
Amadea Clevier
Finirael Mindmaster
6 posters
AutorWiadomość
Finirael Mindmaster
Psycholog
Finirael Mindmaster


Rasa : Aasimar
Skąd : Sanvante
Liczba postów : 44
Skąd wiemy o forum? : bleach.iowoi.org

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyNie Cze 06 2010, 07:25

No to tak:
Nazywam się Aleksander, nazwisko N***** (podpowiem, że litewskie). Jeśli chodzi o wiek, to chodzę do gimnazjum, bliżej pozostanie nieokreślony. Mieszkam w małym, ale przytulnym miasteczku na Pomorzu.
Danych osobowych koniec.
Hobby i zainteresowania:
- Muzyka. W szczególności jazz! Dobrą klasyką też nie pogardzę.
- Gra na pianinie (piąta klasa szkoły muzycznej pierwszego stopnia).
- Literatura, najbardziej fantasy (ostatnio szaleje za Trudi Canavan i klasycznym Tolkienem), jednak czasem sięgam też do historycznych (hrabia Monte Christo) bądź sensacyjnych (polowanie na "Czerwony Październik").
Sam dużo piszę, aktualnie pracuję nad powieścią o tytule roboczym "Czarny Kruk". Może kiedyś wstawię tu fragmenty, na razie chcę jednak jeszcze dopracować.
- Filozofia. Myślę o Bogu, otaczającym nas świecie i takich tam pierdołach ;P
- I, ku zaskoczeniu wszystkich: Matma! Ale tylko z kalkulatorem w ręku. Obliczenia są zbyt czasochłonne Very Happy

No, jeśli coś kogoś ciekawi, to pytać śmiało.
A na razie, to chyba na tyle.
Powrót do góry Go down
Amadea Clevier
Nocna Łowczyni
Amadea Clevier


Rasa : Ose - krzyżówka demona z terinei.
Skąd : Ashilut
Wiek postaci : 33
Liczba postów : 147

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyNie Cze 06 2010, 07:57

Zawsze chciałam umieć grać na fortepianie,ale jakoś się za to zabrać nie mogę.I ja również uwielbiam matmę,ale tez z kalkulatorem bo inaczej popełniam głupie błędy.A i pomyśleć czasem lubię...No i jesteś w zbliżonym wieku do mojego,tak mniej więcej.;]
Powrót do góry Go down
Aelae Riennei
Łowczyni marzeń
Aelae Riennei


Rasa : Ãlerìa
Skąd : -
Liczba postów : 95
Skąd wiemy o forum? : Topka

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyNie Cze 06 2010, 08:22

O.o Jak miło.
Kolejna osoba ze szkoły muzycznej. I to też na pianinie!
Fajnie. Smile
Powrót do góry Go down
Finirael Mindmaster
Psycholog
Finirael Mindmaster


Rasa : Aasimar
Skąd : Sanvante
Liczba postów : 44
Skąd wiemy o forum? : bleach.iowoi.org

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 01:21

Amadea:
Z tym pianinem, to faktycznie fajnie, przyjemność z granie niesamowita, ale trzeba się nieźle napocić żeby coś osiągnąć. W końcu to całe sześć lat poświęceń i zmarnowanych popołudniów. Ale sądzę, że i tak warto ;D

Ãelærìannë:
Koleżanka po fachu? ;P


No i jaszcze parę rzeczy mi się o mnie przypomniało Razz:
1.Jestem potwornie, ale to potwornie niski, pomimo, że moi rodzice są wysocy - jestem dziecko listonosza! Very Happy
2.No dobra, dobra, przyznam się co do wieku. Tylko nie krytykujcie po stereotypach! Lat mam - jeszcze raz ostrzegam, nie czytajcie tego, bo się rozczarujecie!!! - 13 ;]
Pozdrawiam was, staruszkowie ;D
Powrót do góry Go down
Rashell Galain
Królewska Gwardia // Łucznik
Rashell Galain


Rasa : Upadły Anioł
Skąd : Ashilut
Wiek postaci : 31
Znaki szczególne : Krzykliwość
Charakter : Szczera, wesoła, niekiedy wredna
Broń : Łuk z magicznymi strzałami, skrzydła
Przyjaciele : Armia! I Staruszek-Barman-san ^^
Wrogowie : Wszyscy, którzy działają przeciwko Królowej
Liczba postów : 368
Pełniona funkcja : MG/ CB-owy Irytek Poltergeist
Skąd wiemy o forum? : Pierwotnie od Lorki, następnie od Hanki :3

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 03:34

Nazwiska litewskie zazwyczaj są skomplikowane ^^ Masz może korzenie na Podlasiu?
Powrót do góry Go down
Finirael Mindmaster
Psycholog
Finirael Mindmaster


Rasa : Aasimar
Skąd : Sanvante
Liczba postów : 44
Skąd wiemy o forum? : bleach.iowoi.org

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 03:44

Nie, mój pradziadek wraz z dziećmi uciekał z Litwy w wyniku działań wojennych...
Podpowiem, że typowa litewska końcówka -as (odpowiednik polskiego -ski) została usunięta podczas procesu spolszczania, więc podejrzewam, że nikt z was nazwiska nie pozna.
Ale, dla odkrywcy przygotuję nagrodę Very Happy
Powrót do góry Go down
Aelae Riennei
Łowczyni marzeń
Aelae Riennei


Rasa : Ãlerìa
Skąd : -
Liczba postów : 95
Skąd wiemy o forum? : Topka

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 04:10

Cóż.
BRACIE!!!
Ja też pianino (alias fortepian) i TEŻ mam 13 lat. Smile Witaj w domu. Very Happy
Powrót do góry Go down
Finirael Mindmaster
Psycholog
Finirael Mindmaster


Rasa : Aasimar
Skąd : Sanvante
Liczba postów : 44
Skąd wiemy o forum? : bleach.iowoi.org

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 04:54

Very Happy
Który rok nauki?

A, i żeby nie offtopować ;] :
noszę długie, kręcone, kruczoczarne włosy Razz
Powrót do góry Go down
Aelae Riennei
Łowczyni marzeń
Aelae Riennei


Rasa : Ãlerìa
Skąd : -
Liczba postów : 95
Skąd wiemy o forum? : Topka

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 05:08

Ja w tym roku kończę I stopień. ^^
Dziesiątego mam dyplom, brrr...
Szczupły? Razz
Powrót do góry Go down
Finirael Mindmaster
Psycholog
Finirael Mindmaster


Rasa : Aasimar
Skąd : Sanvante
Liczba postów : 44
Skąd wiemy o forum? : bleach.iowoi.org

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 05:26

Czy ja jestem szczupły? Strasznie. Taka ze mnie niska chudzina, wyglądam jak piątoklasista Very Happy

Będę za Ciebie trzymać kciuki ;D Mnie to czeka za rok... straszne... jakie grasz utwory?
Powrót do góry Go down
Aelae Riennei
Łowczyni marzeń
Aelae Riennei


Rasa : Ãlerìa
Skąd : -
Liczba postów : 95
Skąd wiemy o forum? : Topka

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 06:58

Razz

Inwencję trzygłosową Bacha, Wariacje Haydna, Etiudę Moszkowskiego i Nokturn Chopina.
No. Straszność. Brrr...
Powrót do góry Go down
Finirael Mindmaster
Psycholog
Finirael Mindmaster


Rasa : Aasimar
Skąd : Sanvante
Liczba postów : 44
Skąd wiemy o forum? : bleach.iowoi.org

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 07:15

inwencje trzygłosowe? Na razie grałem tylko dwugłsowe. Gratulacje Very Happy
A jaki nokturn Chopina? Bo ja gram fajne wariacje jazzowe na temat nokturnu Es - dur, z opusu drugiego Razz

Ah, no i jeszcze jedno:
mam brązowe oczy Razz
Powrót do góry Go down
Aelae Riennei
Łowczyni marzeń
Aelae Riennei


Rasa : Ãlerìa
Skąd : -
Liczba postów : 95
Skąd wiemy o forum? : Topka

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 07 2010, 07:26

Ano nie. Bodajże... c - moll. Tak, c - moll.
A chodzisz do PSM, ZSPM, SM, czy co?
Powrót do góry Go down
Finirael Mindmaster
Psycholog
Finirael Mindmaster


Rasa : Aasimar
Skąd : Sanvante
Liczba postów : 44
Skąd wiemy o forum? : bleach.iowoi.org

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyWto Cze 08 2010, 02:03

PSM, a Ty?

Mam rozmiar buta 40 Razz
Powrót do góry Go down
Aelae Riennei
Łowczyni marzeń
Aelae Riennei


Rasa : Ãlerìa
Skąd : -
Liczba postów : 95
Skąd wiemy o forum? : Topka

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyWto Cze 08 2010, 02:08

Ja też. I to się tyczy do obu. ^^ Razz
A ty co będziesz grał/grałeś na egzaminie?
Powrót do góry Go down
Finirael Mindmaster
Psycholog
Finirael Mindmaster


Rasa : Aasimar
Skąd : Sanvante
Liczba postów : 44
Skąd wiemy o forum? : bleach.iowoi.org

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyWto Cze 08 2010, 02:15

Buahaha! Tylko nie padnij ze śmiechu Very Happy
W tym roku miałem bardzo dużo zespołów i konkursów, dlatego na głównym instrumencie ograniczyło się do... inwencji dwugłosowych Bacha d - moll i jednej z sonatin wiedeńskich Mozarta.
Ale to jest bardzo proste... utwór z którego jestem najbardziej dumny to Late Night Chopin
Tylko, że gość na tym filmiku nie gra tego najlepiej, moje wykonanie jest fajniejsze Razz
Skromność.

No i jeszcze anty-offtop:
Mam średnią ocen 4,8 ;]


EDIT:
Dostałem nowe utwory na nastęny rok: inwencje trzygłosowe (Bach), Sonatina (Hoffman i Riger), Coś tam Prokofiewa, etiuda (Loeschoern), Alexnader's Ragtime Band + improwizacja (Irving Berlin).
Teraz będzie trochę trudniej Razz
Powrót do góry Go down
Belial Aravi
Oszustka i złodziejka
Belial Aravi


Rasa : Demon
Skąd : Zza granic Avalonu
Wiek postaci : 228
Obecny wygląd : charakterystyczne długie włosy i niebieskie oczy. Chodzi w sukienkach, które rzucają się w oczy, ale kiedy chce wtopić się w tłum zakłada beżową szatę.
Znaki szczególne : specyficzny wygląd rzecz jasna ;) Belial jest jednym z demonów, które posiadają skrzydła (normalnie są maskowane). I to bynajmniej nie jest cecha, która ją z nimi identyfikuje - jej skrzydła są białe jak śnieg.
Charakter : paskudny. Jest upierdliwa, marudna i zaczepia każdego, kto nie wykazuje chęci rozmowy. Miewa swoje humorki. Jednak gdy sytuacja wymaga powagi, jest opanowana, oschła i chłodna.
Broń : miecz o imieniu Nanatsusaya, który posiada siedem ostrzy.
Przyjaciele : Gray!! Znam jeszcze Snikersa i Rotena ;d
Wrogowie : wszyscy, których jeszcze nie poznałam x3
Liczba postów : 266
Pełniona funkcja : Użytkownik
Skąd wiemy o forum? : od Loarki
Inne konta : -

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptySob Cze 26 2010, 04:55

O, szkoła muzyczna i pianino. Wytłumacz mi coś proszę xD.

Jest klucz wiolinowy i barowy, przy czym gdy jest barowy, gramy dwa dźwięki wyżej niż jest w nutach. Pytam: po cholerę? No dobra, dobra, już pisze ;D 812989 Nie lepiej z wiolinowym i narysować te nutki o dwa miejsca wyżej? xD

Sorry za to pytanie, ale jestem ciekawa No dobra, dobra, już pisze ;D 456765
Powrót do góry Go down
Finirael Mindmaster
Psycholog
Finirael Mindmaster


Rasa : Aasimar
Skąd : Sanvante
Liczba postów : 44
Skąd wiemy o forum? : bleach.iowoi.org

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptySob Cze 26 2010, 09:15

Hm, po pierwsze nie "barowy", a "basowy" Very Happy.
Właściwie sam się nad tym konkretnie nie zastanawiałem, bo z teorii orłem nie jestem, ale sądzę, że ma to jakiś powód, w końcu twórcy zapisu nutowego nie chcieliby nam raczej utrudniać życia.

Jest tak:
Istnieją klucze G (wyglądają tak jak wiolinowe), jednak mogą być umieszczane na różnych liniach. Rysując klucz wiolinowy zaczynasz od kropki. Owa kropka wskazuje Ci dźwięk G.

Są też klucze F (wyglądają jak basowe), a a dwie kropki narysowane obok klucza wskazują przestrzeń, na której znajduje się dźwięk F.

Istnieje jeszcze masa innych kluczy, ale ogółem te są najważniejsze. Nie wiem jaki to ma cel, prawdopodobnie służy to wskazaniu rejestru (czyli wysokości), a więc po prostu oktawy w jakiej znajduje się dany dźwięk.
Mam nadzieje, że pomogłem Smile
pzdr
Powrót do góry Go down
Sethy Caliro
Pałacowa bibliotekarka
Sethy Caliro


Rasa : Heliv
Skąd : Sanvante
Wiek postaci : 18
Obecny wygląd : Szczupła, niewysoka (160cm),czarne długie włosy.
Znaki szczególne : Jasna cera i mała blizna na klatce piersiowej.
Charakter : Trudno okreslić ale raczej miły. Ale też i bardzo zmienny.
Broń : Kosa o czerwonym ostrzu.
Liczba postów : 465
Pełniona funkcja : MG/Użytkownik
Skąd wiemy o forum? : From Loara

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyPon Cze 28 2010, 09:01

Hmmm masz nazwisko Litewskie... Ja także Xd

Co do klucza basowego, większość ludzi mówi że chodzi o ułatwienie zapisu bo często głos basowy zapisując w wiolinowym brzmiałby bardzo nisko i trzeba by dopisywać dużo dodatkowych lini.
Powrót do góry Go down
http://www.bazgroly.zafriko.pl
Belial Aravi
Oszustka i złodziejka
Belial Aravi


Rasa : Demon
Skąd : Zza granic Avalonu
Wiek postaci : 228
Obecny wygląd : charakterystyczne długie włosy i niebieskie oczy. Chodzi w sukienkach, które rzucają się w oczy, ale kiedy chce wtopić się w tłum zakłada beżową szatę.
Znaki szczególne : specyficzny wygląd rzecz jasna ;) Belial jest jednym z demonów, które posiadają skrzydła (normalnie są maskowane). I to bynajmniej nie jest cecha, która ją z nimi identyfikuje - jej skrzydła są białe jak śnieg.
Charakter : paskudny. Jest upierdliwa, marudna i zaczepia każdego, kto nie wykazuje chęci rozmowy. Miewa swoje humorki. Jednak gdy sytuacja wymaga powagi, jest opanowana, oschła i chłodna.
Broń : miecz o imieniu Nanatsusaya, który posiada siedem ostrzy.
Przyjaciele : Gray!! Znam jeszcze Snikersa i Rotena ;d
Wrogowie : wszyscy, których jeszcze nie poznałam x3
Liczba postów : 266
Pełniona funkcja : Użytkownik
Skąd wiemy o forum? : od Loarki
Inne konta : -

No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D EmptyWto Lip 06 2010, 08:37

O, no, basowy xD

Aha, dobra, już wszystko wiem No dobra, dobra, już pisze ;D 456765
Powrót do góry Go down
Sponsored content





No dobra, dobra, już pisze ;D Empty
PisanieTemat: Re: No dobra, dobra, już pisze ;D   No dobra, dobra, już pisze ;D Empty

Powrót do góry Go down
 
No dobra, dobra, już pisze ;D
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Avalon - kraina doskonałości :: Offtop :: O was-
Skocz do: